Wystawa indywidualna 29.01-23.03.2024

Od dnia 29 stycznia 2024 roku do dnia 23 marca 2024 roku

Wystawa indywidualna pt.: “U – przedrostek o wymiarze uczuciowym”

Galeria Sztuki Varso Place – lobby Varso Tower

ul. Chmielna 69

00-801 Warszawa

Tytuł wystawy “U – przedrostek o wymiarze emocjonalnym” wraz z tytułami obrazów tworzy spójną narrację, która podkreśla różnorodność ludzkich emocji i doświadczeń. W języku polskim przedrostek “U” jest często używany do określenia cech, stanów emocjonalnych oraz jako wyrażenie przynależności emocjonalnej.

W tym przypadku przedrostek “U” symbolizuje wszechstronność i zróżnicowanie emocji, które można doświadczyć w sztuce. Ma on również znaczenie zbiorcze, sugerując, że obrazy prezentowane na wystawie odnoszą się do szerokiego spektrum emocji.

Kiedy odbiorca zestawi tytuły obrazów z tytułem wystawy, przedrostek “U” nabiera dodatkowego znaczenia. Pozwala on wzmocnić różnorodne emocje i doznania wyrażone w tytułach obrazów jako integralną część jednego większego przekazu. W ten sposób przedrostek “U” służy jako narzędzie kategoryzacji, które jednocześnie podkreśla spójność tematyczną wystawy, a także jej zróżnicowanie.

Dlatego tytuł “U – przedrostek o wymiarze emocjonalnym” stanowi swoiste wprowadzenie do bogactwa emocji, jakie można doświadczyć podczas oglądania obrazów na wystawie. Pomaga on widzom zrozumieć, że każdy z prezentowanych obrazów odnosi się do innego wymiaru emocjonalnego, co prowadzi do bardziej głębokiego i wszechstronnego doświadczenia sztuki.

Tytuły obrazów:

“Urozmaicenie”, “Upragnienie”, “Upatrzenie”, “Ukojenie”, “Ukołysanie”, “Uszczęśliwienie”, “Uwodzenie”, “Uzmysłowienie”

Wystawa w Varso Tower